Aktualności

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”)

25 Maj 2019

Wycieczka integracyjna - Durbaszka.

Dnia 20 września 2018 klasy 4-8 Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz klasa trzecia Prywatnego Gimnazjum wraz z wychowawcami A. Smoleń, E. Górską, A. Komar, B. Tutko, J. Boberem, opiekunami R. Burzyńską, K. Izworską oraz właściciel I. Rams udały się na wycieczkę integracyjną na Durbaszkę.

20 Wrzesień 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego.

31 Sierpień 2018

Trzydniowa wycieczka Wałbrzych - Karpacz – Praga – Drezno –Szwajcaria Saksońska

Uczniowie klasy 7 oraz klas gimnazjalnych wzięli udział w dniach 11-14 czerwca w trzydniowej wycieczce.

16 Czerwiec 2018

Konkurs historyczny „Józef Klemens Piłsudski 1914-1926 na tle wydarzeń z historii Polski” organizowany przez Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu.

9 maja 2018 roku w starosądeckim kinie „Sokół” odbyła się trzecia już edycja konkursu historycznego, którego organizatorem jest Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu. Konkurs znakomicie wpisał się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a postać marszałka Józefa Piłsudskiego jest ikoną walki o tę wolność.

10 Maj 2018

Wycieczka Kraków - Chorzów

We wtorek, 8 maja, uczniowie klasy VII Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz wszystkie klasy z Prywatnego Gimnazjum wzięły udział w jednodniowej wycieczce do Krakowa i Chorzowa.

08 Maj 2018

Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystych obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

03 Maj 2018

Dzień otwarty Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks prof Józefa Tischnera w Starym Sączu

24 kwietnia uczniowie klas trzecich Prywatnego Gimnazjum mogli poznać ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks prof Józefa Tischnera w Starym Sączu w czasie dnia otwartego szkoły.

24 Kwiecień 2018

Zapraszamy

30 Styczeń 2018

Szkolna Wigilia.

22 grudnia cała nasza szkolna rodzina zebrała się, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. To niezwykłe wigilijne spotkanie rozpoczęliśmy odczytaniem fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Chrystusa.

22 Grudzień 2017

Wesołych Świąt

21 Grudzień 2017

Wycieczka szkolna.

W piątek 15 grudnia trzy klasy Prywatnego Gimnazjum oraz klasa 7 Niepublicznej Szkoły Podstawowej udały się na jednodniową wycieczkę w Tarnowskie Góry oraz do Chorzowa.

15 Grudzień 2017

Uczniowie Prywatnego Gimnazjum wzięli udział i pomogli w przygotowaniu ślubowania klasy 1, 4 i 7 Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

30 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Starym Sączu odbyło się wyjątkowe ślubowanie. W poczet nowych uczniów została przyjęta młodzież klasy I, IV i VII.

05 Grudzień 2017

Zapraszamy na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.

Samorząd Prywatnego Gimnazjum zaprasza na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w Prywatnym Gimnazjum, Niepublicznej Szkole Podstawowej oraz Przedszkolu "Wesołe Nutki" w dniach 11-12 grudnia. Dochód przeznaczony zostanie na leczenie chorej Oliwki Kurzeji. Sprzedawane będą kartki, ozdoby świąteczne oraz przeróżne wypieki. Czekamy na Ciebie.

05 Grudzień 2017

Uczniowie uczcili 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie Prywatnego Gimnazjum wzięli udział w uroczystości, która była hołdem dla tych, którzy walczyli o wolną ojczyznę.

11 Listopad 2017

XVI Niepodległościowy Bieg Przełajowy o Puchar Burmistrza Starego Sącza.

W piątek 10 listopada już po raz szesnasty odbył się Niepodległościowy Bieg Przełajowy o Puchar Burmistrza Miasta Starego Sącza. Organizatorami tego wydarzenia był Urząd Miejski w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa im Franciszka Świebockiego w Barcicach, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Rozwiń skrzydła” w Barcicach oraz Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Uczestnikami zawodów były dzieci i młodzież powiatu nowosądeckiego.

10 Listopad 2017

Wesołe Nutki i Prywatne Gimnazjum wygrywają w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych

9 listopada w starosądeckim Kinie Sokół odbył się VI Międzyszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Niepodległościowej w ramach Gminnych Obchodów Święta Niepodległości pod patronatem Burmistrza Jacka Lelka. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu miasta i gminy Stary Sącz.

09 Listopad 2017

Kino Młodego Człowieka 2017/18

Uczniowie klasy drugiej Prywatnego Gimnazjum oraz klasy siódmej Niepublicznej Szkoły podstawowej wzięły dziś udział w kolejnym cyklu spotkań filmowych dla młodych widzów. W tym roku szkolnym Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu zaprasza na trzy spotkania, które obejmują prezentację filmu, wprowadzenie w problematykę dzieła oraz dyskusję.

18 Październik 2017

Klasy trzecie w kinie Helios.

18 Październik 2017

Wycieczka przedmiotowa klasy drugiej.

W dniu 11 października 2017 roku klasa druga Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu wybrała się na wycieczkę „żywej lekcji biologii” do Krakowa. Celem tego wyjazdu było zdobycie ogólnej wiedzy na temat biologii.

11 Październik 2017

WYCIECZKA ŚLADAMI PARTYZANTÓW

6 października 2017, mimo deszczu i chłodnego wiatru, uczniowie klasy siódmej Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz klasa druga i klasy trzecie Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu wyjechali na wycieczkę integracyjną w Słopnice, by przejść ścieżką historyczno-edukacyjną Śladami Oddziału Partyzanckiego „Wilk”. Wraz nauczycielami: Anną Komar, Jakubem Boberem, Ewą Stachoń, Renatą Burzyńską oraz Agatą Smoleń wyruszyli koło 8.00 rano autokarami. Pilotem wycieczki był pan Lucjan Kantor ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 1. Pułk Strzelców Podhalańskich AK.

06 Październik 2017

Nasz nowy samorząd.

Uczniowie Prywatnego Gimnazjum wybrali nowy samorząd szkolny.

27 Wrzesień 2017

Uczniowie Prywatnego Gimnazjum oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej podziękowali bohaterom powstania warszawskiego.

Pierwszą akcją przeprowadzoną przez nasz samorząd, była ogólnopolska kampania #BohaterOn. Członkowie naszego samorządu skontaktowali się z organizatorem - wrocławską Fundacją Sensoria, od której otrzymali materiały do przeprowadzenia akcji - plakaty, ulotki i przede wszystkim kartki pocztowe.

27 Wrzesień 2017

14 września - godz. 17.00 - spotkanie z rodzicami.

Dnia 14 września 2017 roku o godz. 17.00 odbędzie się w Prywatnym Gimnazjum spotkanie z rodzicami.

12 Wrzesień 2017

Witamy w nowym roku szkolnym!

Tak niedawno rozstaliśmy się, udając się na upragnione wakacje. Teraz nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji. 4 września przywitał wszystkich uczniów deszczową pogodą, przez co uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w salach lekcyjnych.

04 Wrzesień 2017

Trzydniowa wycieczka do Warszawy.

Plan wycieczki do Warszawy. Wyjazd 5.30 ze starosądeckiego Rynku Powrót również na starosądecki Rynek 1.00

12 Czerwiec 2017

Rozśpiewany Stary Sącz. XVI Powiatowy Konkurs Zespołów Wokalnych i Chórów.

Jury w składzie: dr Waldemar Groń, Renata Gierczyk oraz Zbigniew Kogut po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznało naszej grupie III miejsce.

11 Czerwiec 2017

Spotkanie z podróżnikiem

Dnia 19.05 w progi Prywatnego Gimnazjum zawitał podróżnik wprost z dalekiej Tajlandii. Nie tylko uratował uczniów od całych dwóch lekcji szkolnych, ale i wzbogacił wiedzę na płaszczyźnie geograficzno - kulturowej o części odległych Indochin.

23 Maj 2017

Łucja Matyaszek laureatką konkursu historycznego.

W dniu 30 marca 2017 roku w Krakowie odbył się wojewódzki etap: XXII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą". W tym ogólnopolskim konkursie wzięła udział uczennica Prywatnego Gimnazjum Łucja Matyaszek.

23 Maj 2017

Dzień otwarty

19 Maj 2017

2. miejsce na Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych.

Dziś odbył się Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych organizowany przez PMDK w Starym Sączu pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka, w którym zajęliśmy 2. miejsce. Wzięła w nim udział duża, bo prawie 30 osobowa, reprezentacja z naszej szkoły, która przyjęła poetycko brzmiącą nazwę „PIETRUSZNIKI KĘDZIERZAWE”. Grupa z Prywatnego Gimnazjum zaprezentowała przedstawienie „Romeo i Julia, czyli Szekspir na opak”.

16 Maj 2017

Udział uczniów w starosądeckich obchodach 3 maja.

Uczniowie Prywatnego Gimnazjum razem z młodszymi kolegami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej wzięli udział w obchodach 3 maja. Przemaszerowali spod Kina Sokół na starosądecki Rynek, gdzie obyło się wciągniecie polskiej flagi oraz odegrany został hymn narodowy. Następnie wzięli udział w Mszy świętej w intencji Ojczyzny na dziedzińcu Klasztoru Sióstr Klarysek.

04 Maj 2017

Kiermasz świąteczny – kolejna akcja gimnazjalistów.

Przed Świętami Wielkanocnymi, naszą szkołę po raz kolejny dopadła wielka chęć pomagania. 10 i 11 kwietnia już drugi raz miał miejsce charytatywny kiermasz świąteczny, tym razem na rzecz chorej na nowotwór, dziesięcioletnie Amelki Czarneckiej.

27 Kwiecień 2017

Uczniowie PG otrzymali 1. miejsce za ilustrację do wiersza.

26 kwietnia w Galerii pod Piątką miało miejsce wręczenie nagród w VIII Powiatowym Konkursie o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych Nagrodzono zwycięzców części plastyczno-językowej.

27 Kwiecień 2017

Egzamin gimnazjalany w Prywatnym Gimnazjum.

Powodzenia i połamania piór życzyliśmy w dniach 19, 20 i 21 kwietnia wszystkim trzecioklasistom przystępującym do egzaminu gimnazjalnego.

21 Kwiecień 2017

Życzenia na Wielkanoc

13 Kwiecień 2017

Finał VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Artykuł ze strony starosadeckie.info o dziewiątej edycji konkursu o Krajach Anglojęzycznych, w którym 3. miejsce zdobył uczeń klasy 2b naszej szkoły - Michał Kuchnia, a uczennicy 2a - Zuzannie Tokarczyk przyznano wyróżnienie. Gratulujemy.

07 Kwiecień 2017

Uczniowie Prywatnego Gimnazjum zebrali żywność oraz artykuły chemiczne dla kolegów i koleżanek z Ukrainy.

Cała społeczność szkolna w okresie przedświątecznym (3-7 kwietnia) nie zapomniała o swoich rówieśnikach na Ukrainie. Już po raz drugi w tym roku szkolnym postanowili pomóc swoim starszym kolegom, którzy uczą się w starosądeckim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

07 Kwiecień 2017

Uczennice Prywatnego Gimnazjum Laureatkami Małopolskiego Konkursu Biologicznego

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczennice Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu Magdalena Jop oraz Elisabetta Pierzga zdobyły tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Biologicznego, a Maja Stawiarska i Maria Orzechowska zostały jego finalistkami.

06 Kwiecień 2017

Ponad 5 tysięcy na leczenie Amelii. W ZSP pracowali pełną parą!

Nasi uczniowie wsparli akcje organizowaną przez Zespół Szkół Ponadgimnnazjlanych. Artykuł ze strony starosądeckie.info

04 Kwiecień 2017

O kulcie i życiu św Kingi wiedzą wszystko! Finał konkursu dla Gimnazjalistów

Artykuł ze starosadeckie.info o konkursie organizowanym przez Prywatne Gimnazjum.

04 Kwiecień 2017

„Tandem” czyli podwójny sukces Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu

Uczeń 3 klasy Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu Filip Mysior zajął 3 miejsce w I etapie Międzyszkolnego konkursu „Tandem”. Jest to wyjątkowy konkurs językowy organizowany co roku przez Małopolskie Towarzystwo Oświatowe, ponieważ nie wystarczy wykazać się w nim znajomością jednego języka obcego. Uczestnicy mierzą się z testami z języka angielskiego i niemieckiego lub francuskiego na poziomie średniozaawansowanym.

04 Kwiecień 2017

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

28 Marzec 2017

2. miejsce Alicji Kanik na XXII Powiatowym Konkursie Młodych Muzyków – Instrumentalistów.

W dniach 27 – 28 marca 2017r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się XXII Powiatowy Konkurs Młodych Muzyków – Instrumentalistów pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka organizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu przy współudziale Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.

27 Marzec 2017

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 20-22 marca Uczniowie biorą udział w rekolekcjach wielkopostnych. Zbiórka w szkole o godz. 7.40, skąd wspólnie udajemy się na nauki rekolekcyjne.

19 Marzec 2017

Sukces naszych narciarek! Gabrysia Hopek v-ce Mistrzynią Małopolski!

15 marca w Ośrodku Narciarskim Czorsztyn Ski w Kluszkowcach odbyła się wojewódzka Gimnazjada w narciarstwie alpejskim. Naszą szkołę na mistrzostwach Małopolski reprezentowały Gabriela Hopek (klasa 2) oraz Alicja Pawlik (klasa 3).

15 Marzec 2017

Nasi uczniowie na turnieju strzeleckim w Barcicach.

4 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach strzeleckich, które odbyły się na strzelnicy sportowej w Barcicach. Wydarzenie niezwykłe, bo połączone z Narodowym Dniem Żołnierzy Niezłomnych.

04 Marzec 2017

Kolejne sukcesy Alicji Pawlik w narciarstwie.

Dnia 2 marca w Tyliczu odbyły się kolejne zawody w narciarstwie alpejskim, w których udział brało ponad 200 osób z naszego powiatu. Nasze gimnazjum reprezentowała Alicja Pawlik zajmując 3. miejsce i zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy !!!

02 Marzec 2017

Uczniowie klasy trzeciej na XVIII Sądeckich Targach Edukacyjnych.

W dniu 28 lutego uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili Sądeckie Targi Edukacyjne, które tradycyjnie odbywały się w Hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej.

01 Marzec 2017

Zabawa karnawałowa.

Dnia 23 lutego 2017 roku odbyła się w restauracji „MIŚ” w Starym Sączu zabawa karnawałowa dla wszystkich uczniów Prywatnego Gimnazjum.

23 Luty 2017

Sukcesy naszych dziewczyn w narciarstwie alpejskim.

Dnia 16 lutego 2017 roku odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim pod patronatem ks. Tischnera w Ratułowie. Brały w nich udział różne szkoły z naszego regionu. Pojawiło się również nasze gimnazjum, które reprezentowały Gabriela Hopek z klasy 2 oraz Alicja Pawlik z klasy 3.

18 Luty 2017

Ferie na sportowo!

30 Styczeń 2017

Stary Sącz kolędował po raz dwunasty!

28 stycznia starosądeckie Kino Sokół rozbrzmiewało dźwiękami kolęd i pastorałek. A wszystko za sprawą koncertu, który po raz dwunasty zorganizowało Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu i redakcja gazetki parafialnej „Z Grodu Kingi”. Swoją obecnością zaszczycili ks. prałat Alfred Kurek, ks. Proboszcz Marek Tabor i redaktor Jolanta Młodowska - Czech.

30 Styczeń 2017

Wycieczka do Krakowa - Muzeum Armii Krajowej, telewizja TVN, Teatr Bagatela.

26 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Już o 6:00 wszyscy stanęli zadowoleni, uśmiechnięci i niewyspani na starosądeckim rynku, skąd wyjechały autokary. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy.

26 Styczeń 2017

Alicja Kanik na uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów

25 stycznia uczennica naszej szkoły Alicja Kanik, laureatki licznych konkursów pianistycznych, wystąpiła przed Małopolskim Kuratorem Oświaty Panią Barbarą Nowak, prezentując kilka wspaniałych utworów.

25 Styczeń 2017

Wzruszajacy Koncert Kolęd dla Babć i Dziadków.

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, podczas którego wnuki składają życzenia swoim babciom i dziadkom. W Polsce święta te obchodzi się 21 stycznia - Dzień Babci oraz 22 stycznia – Dzień Dziadka. W ramach tych wyjątkowych dni wczoraj, 20 stycznia 2017 roku w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się niesamowity i wzruszający Koncert Kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z Niepublicznego Przedszkola Muzyczno-Tanecznego „Wesołe Nutki” oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Prywatnego Gimnazjum oraz AGN Ogniska Artystycznego Agaty Nicpońskiej. Uroczystość poprowadzili uczniowie Prywatnego Gimnazjum: Łucja Matyaszek oraz Karol Duda.

21 Styczeń 2017

II miejsce w 2. etapie konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Dnia 13.01 odbył się drugi etap konkursu Parki Krajobrazowe Polski.

14 Styczeń 2017

Szkolenie z pierwszej pomocy

10.01.2017 r. uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez studentów Ratownictwa Medycznego PWSZ w Nowym Sączu.

10 Styczeń 2017

Wigilia w Prywatnym Gimnazjum

Wraz z końcem roku kalendarzowego rozpoczął się czas świątecznej przerwy i chwili wytchnienia od szkoły zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Prywatne Gimnazjum nie omieszkało zakończyć go w sposób godny zapamiętania. Odbyły się jedynie trzy pierwsze lekcje, i tak w niezwykle luźnej, jak na okres przedświąteczny przystało, atmosferze. Następnie udaliśmy się do restauracji "U Misia", by zgodnie z tradycją gimnazjum spożyć wspólnie symboliczną Wigilię.

22 Grudzień 2016

Wesołych Świąt!

21 Grudzień 2016

Sukcesy w konkursach przedmiowowych!

Serdecznie gratulujemy naszym konkursowiczom, zarówno tym, którzy wzięli udział, jak i tym, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursów przedmiotowych Małopolskiego Kuratora Oświaty.

21 Grudzień 2016

Bardzo udany Kiermasz Świąteczny

12 i 13 grudnia wszyscy uczniowie Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu przychodzili do szkoły pełni radosnej chęci pomocy bliźniemu. W tych dniach odbywał się bowiem długo wyczekiwany, charytatywny Kiermasz Świąteczny.

21 Grudzień 2016

Zajecia techniczne w klasie 1.

08 Grudzień 2016

Prawdziwy Master Szef!!

Dnia 6 grudnia w Mikołajki klasa 2b miała na technice zajęcia kulinarne. Uczniowie musieli znaleźć przepis i zrobić własnoręcznie sałatkę owocową.

07 Grudzień 2016

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych

7 grudnia rozegrano Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych. Organizatorem rozgrywek była nasza szkoła - Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu oraz ZS w Barcicach. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Dyrektor Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu Agnieszka Weryńska - Kot oraz Dyrektor ZS w Barcicach - Grzegorz Garwol.

07 Grudzień 2016

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

06 Grudzień 2016

MIKOŁAJKI W PRYWATNYM GIMNAZJUM

5. i 6. grudnia poszczególne klasy naszego gimnazjum obchodziły klasowe mikołajki. Niezależnie od wieku, uroczystości wzajemnego obdarowywania się przebiegały w bardzo radosnej i wesołej atmosferze. Jak zwykle dominowały bardzo, ale to bardzo słodkie upominki, choć nie zabrakło tych praktycznych i żartobliwych hojnie rozdawanych przez św. Mikołajów.

06 Grudzień 2016

Rozpoczynamy akcję pomocy najuboższym.

W dniach 5-16 grudnia odbędzie się w Prywatnym Gimnazjum Świąteczna Zbiórka Żywności dla starszych i samotnych mieszańców Starego Sącza.

02 Grudzień 2016

Slubowanie klasy pierwszej

To już tradycja naszej szkoły, że w ostatni czwartek listopada uczniowie klas pierwszych zostają oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Prywatnego Gimnazjum podczas uroczystości ślubowania. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale również dla ich rodziców.

25 Listopad 2016

Spotkanie z panią policjant.

Dnia 21 listopada do Prywatnego Gimnazjum zawitała funkcjonariusz policji z wydziału profilaktyki, by w ramach projektu 'Nastolatki a prawo' do edukować naszych uczniów odnośnie kodeksów karnych, konsekwencji wynikających z nieprzestrzegania ich, ale i terminologii, tak dziś zaniedbanej.

21 Listopad 2016

Spotkanie z przedstawicielem Monaru.

15 listopada zaszczycił nas swoją obecnością przedstawiciel Monaru. Zajęcia miały charakter edukacyjno-informacyjny, propagujący zdrowy styl życia, wolny od środków odurzających.

15 Listopad 2016

Obchody Dnia Niepodległości

11 listopad, to dzień niezwykle ważny dla wszystkich Polaków... Chyba każdy obywatel wie, że tego dnia, 98 lat temu, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Te wydarzenia, choć naznaczone krwią tysięcy Polaków, są powodem przede wszystkim do dumy, ale też do radości, ponieważ udało się! Nieśmiertelna Polska powróciła na mapę Europy.

14 Listopad 2016

Wyjazd na ściankę wspinaczkową.

27 października uczniowie "Prywaciaka" wzięli udział w zajęciach na ściance wspinaczkowej w Piwnicznej Zdroju.

31 Październik 2016

Noc filmowa w szkole

Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje, można też spotkać się z nauczycielami czy kolegami z ławki na wspólnym oglądaniu filmów. Noc z 21 na 22 października była dla uczniów Prywatnego Gimnazjum wyjątkowa.

22 Październik 2016

Kino Młodego Człowieka 2016/17

Uczniowie Prywatnego Gimnazjum po raz kolejny wezmą udział w cyklu spotkań filmowych dla młodych widzów, które odbywać się będą w Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu. Oprócz projekcji spotkanie obejmuje także wprowadzenie uczestników w tematy podejmowane w danym filmie i dyskusję na zakończenie (max. 2h 15min). W tym roku odbędą się trzy spotkania o 8.15. Cena jednego seansu 6.50 zł.

21 Październik 2016

Dzień nauczyciela w Heliosie.

Tradycyjnie dzień nauczyciela uczniowie Prywatnego Gimnazjum spędzają w kinie. Tym razem wybrali się wraz z opiekunami do kina Helios w Nowym Sączu na thriller „Nerve”.

14 Październik 2016

Spotkanie z podróżnikiem.

Dnia 6 października 2016 odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Wzięły w nim udział wszystkie klasy Prywatnego Gimnazjum.

07 Październik 2016

Tak niewiele, a tak dużo

Aleksandra Lis, uczennica klasy 2b Prywatnego Gimnazjum, jeszcze do nie dawna miała długie, gęste włosy. Osiągnęły one dziewięćdziesiąt trzy centymetry. Jest to imponująca długość, której nie jedna dziewczyna mogłaby pozazdrościć. Z pewnością, wiele z nich, mając takie włosy, chciałoby je sprzedać. A co zrobiła Ola?

06 Październik 2016

"Prywaciak" na halowej piłce nożnej.

W dniach 27 oraz 29 września reprezentacje Prywatnego Gimnazjum wzięły udział w gminnym turnieju halowej piłki nożnej . Zawody odbyły się na hali sportowej gimnazjum w Barcicach.

04 Październik 2016

Mamy nowy samorząd !

20 Wrzesień 2016

Wycieczka integracyjna na Wierchomlę.

15 września 2016 roku odbyła się wycieczka integracyjna na Wierchomlę. Wzięły w niej udział wszystkie klasy PG oraz sześciu nauczycieli: pani dyrektor Agnieszka Weryńska-Kot, Anna Komar, Agata Smoleń, Renata Setlik, Jakub Bober oraz Bogumił Tutko.

15 Wrzesień 2016

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Link do strony Kuratorium Oświaty w Krakowie

04 Wrzesień 2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Wakacje, wakacje ... i po wakacjach ! 1 września o godz. 10.00 spotkaliśmy się na placu LO, gdzie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/ 2017.

01 Wrzesień 2016

Lektury klasa pierwsza

13 Lipiec 2016

Gmina Stary Sącz. Gdzie egzamin gimnazjalny poszedł najlepiej?

Znamy już szczegółowe wyniki egzaminów gimnazjalnych w gminie Stary Sącz. W której szkole „wypadł” on najlepiej? Zobaczcie sami.

06 Lipiec 2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Oficjalnie 24 czerwca przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2015/2016 dobiegła końca. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego. Jednak nim uczniowie otrzymali świadectwa, wzięli udział we Mszy Świętej w kościele. Następnie w Domu Parafialnym Pan Dyrektor podziękowała wszystkim za ten rok szkolny.

25 Czerwiec 2016

Wzruszający komers klas trzecich.

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego, 23 czerwca 2016 roku, odbył się komers klas trzecich Prywatnego Gimnazjum. Część oficjalna tradycyjnie odbyła się w starosądeckim Sokole, tylko godzina po raz pierwszy była poranna, bo uroczystość rozpoczęła się już o godzinie 10.00.

24 Czerwiec 2016

Piszą o nas ...

Uczniowie Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu z wizytą w Wiedniu i Bratysławie

24 Czerwiec 2016

Wycieczka Bratysława - Wiedeń

W poniedziałek 13 czerwca ok. godz. 4 uczniowie naszej szkoły zebrali się na starosądeckim rynku, aby pojechać na upragnioną wycieczkę do Austrii, Bratysławy i Mikulova. Mimo, że musieli wstać wcześnie, byli bardzo szczęśliwi i gotowi na zwiedzanie.

16 Czerwiec 2016

Uczniowie Prywatnego Gimnazjum na Olimpiadzie Młodych Lachów

W dniach 4-7 czerwca uczniowie Prywatnego Gimnazjum wzięli udział w Olimpiadzie Młodych Lachów. Ta cykliczna impreza organizowana jest przez Zespół Szkół w Barcicach.

10 Czerwiec 2016

Gabriela Pierzchała zajęła IV miejsce w konkursie czytelniczym

Trzy uczennice klas trzecich, Gabriela Pierzchała, Julia Pasoń oraz Paulina Hopek wzięły udział w konkursie czytelniczym dotyczącym znajomości książki Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”.

09 Czerwiec 2016

Wycieczka do Zabawy

8 czerwca uczniowie kl. 1a, 1b, 2 i 3 pod opieką ks. Michała Wójcika, Agaty Smoleń, Anny Komar i Barbary Bobrowskiej udali się na wycieczkę – pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Karoliny Kózka.

08 Czerwiec 2016

3. miejsce Jakuba Śledzia na Konkursie Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych

Durbacka, podczas której był mój występ, odbyła się w czwartek 12 maja. Przygotowywaliśmy się parę dobrych miesięcy.

29 Maj 2016

Prywatne Gimnazjum organizatorem konkursu „Jan III Sobieski i Bitwa Wiedeńska”.

18 maja 2016 roku w związku z 333 rocznicą zwycięskiej Odsieczy Wiedeńskiej w starosądeckim Kinie Sokół Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu zorganizowało konkurs historyczny „Jan III Sobieski i Bitwa Wiedeńska”. Pomysłodawcą i koordynatorem był nauczyciel historii, pan Bogumił Tutko, który poprowadził całą imprezę.

19 Maj 2016

I miejsce Alicji Kanik

Dnia 11 maja 2016 roku odbyły się Sądeckie Konfrontacje Artystycznych Talentów, na którym Alicja Kanik, uczennica klasy 1b, reprezentowała naszą szkołę.

19 Maj 2016

Spotkanie z artystą Tadeuszem Kowalem

W środę 11 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie z Tadeuszem Kowalem z Woli Radłowskiej, nauczycielem, malarzem, rzeźbiarzem i poetą.

17 Maj 2016

Innowacyjne zajęcia z języka angielskiego w Prywatnym Gimnazjum

Od marca tego roku w ramach innowacji pedagogicznej w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia "Uczymy się języka angielskiego na śpiewająco". Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas 2 i 3b. Ich głównym celem jest poszerzenie wiadomości gramatycznych i leksykalnych, oraz rozwijanie umiejętności językowych.

08 Maj 2016

Filip Mysior w trzecim etapie Konkursu Językowego TANDEM

Czworo uczniów naszego gimnazjum – Magdalena Jop, Filip Mysior, Sara Krupińska i Barbara Śledź wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Językowym TANDEM. W konkursie tym uczniowie muszą się wykazać znajomością dwóch języków: angielskiego i niemieckiego lub francuskiego.

03 Maj 2016

Obchody 3 maja

W tym roku obchodzimy 225 rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dlatego też 3 maj jest to dzień ważny dla nas, a także dla naszej ojczyzny.

03 Maj 2016

Wizyta trzecioklasistów w Elitarnym Liceum

29 kwietnia uczniowie Prywatnego Gimnazjum odwiedzili Elitarne Liceum Ogólnokształcące.

29 Kwiecień 2016

Wyróżnienie dla Alicji Pawlik w konkursie "Osoby przedsiębiorcze"

27.04.2016 odbył się finał konkursu „Osoby przedsiębiorcze”, którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Starego Sącza. Konkurs adresowany był do wszystkich gimnazjalistów na terenie powiatu, którzy w sposób twórczy mieli napisać pracę dotyczącą przedsiębiorców z terenu nowosądeckiego.

27 Kwiecień 2016

Uczniowie klas trzecich na dniu otwartym ZSP w Starym Sączu.

W dniu 22 kwietnia 2016 roku uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum udali sie na dzień otwarty do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

24 Kwiecień 2016

"Nowy Sącz- Nowe Technologie". Finał konkursu

W sobotę 23 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyła się gala finałowa konkursu „Nowy Sącz, Nowe Technologie”. Uczniowie Prywatnego Gimnazjum w składzie: Michał Iwański (klasa 3b), Michał Kuchnia (klasa 1b) oraz Jakub Hruby (klasa 1a) nie dostali się do finału konkursu, ale ich praca tak spodobała się jury, że zostali zaproszeni, aby odebrać wyróżnienie oraz krótko zaprezentować możliwości swojej konstrukcji.

23 Kwiecień 2016

Monika Sukiennik pierwsza w finale Międzyszkolnego konkursu poświęconego Światowym Dniom Młodzieży „W drodze do Krakowa”

5. kwietnia w Domu Pielgrzyma „Opoka” w Starym Sączu odbył się finał międzyszkolnego konkursu poświęconego Światowym Dniom Młodzieży „W drodze do Krakowa”. Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

06 Kwiecień 2016

Spotkanie z posłem na Sejm Piotrem Naimskim

W dniu 4 kwietnia 2016 r. w Kinie „Sokół” w Starym Sączu odbyło się spotkanie młodzieży z Posłem na Sejm – Panem Piotrem Naimskim. Organizatorem debaty było Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu, które do wspólnej rozmowy zaprosiło starszych kolegów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

04 Kwiecień 2016

Siostrzane sukcesy

Siostry Gabrysia (uczennica klasy 1b) oraz Paulina (uczennica klasy 3a) odnoszą niebywałe sukcesy w narciarstwie.

03 Kwiecień 2016

Wywiadówka

5 kwietnia (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami

24 Marzec 2016

Nowy Sącz Nowe Technologie - KONKURS

Właśnie ruszyły zapisy na konkurs pt. Nowy Sącz - Nowe Technologie, którego patronem i współorganizatorem są Warsztaty Robotów.

21 Marzec 2016

II miejsce w III etapie XV edycji konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

W dniu 18 marca w Barcicach odbył się III etap XV edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Brało w nim udział 10 najlepszych gimnazjów z gmin powiatu nowosądeckiego.

18 Marzec 2016

Finał VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych

Dnia 17 marca 2016 roku uczennice naszej szkoły – Julia Gawlak, Sara Krupińska, Magdalena Jop, Martyna Bazielich oraz Alicja Klimek wzięły udział w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.

17 Marzec 2016

O bezpieczeństwie w sieci.

15 marca 2016 roku w Starym Sączu w Kinie „Sokół” odbyło się spotkanie pod tytułem „Bezpieczny Internet”. Prowadził je pan Andrzej Pękoś, a zorganizowane zostało przez burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka. Spotkanie zaczęło się o godz. 10.30 i trwało 90 minut. Uczestniczyła w nim młodzież gimnazjalna z gminy Stary Sącz.

15 Marzec 2016

Pan Robert Rams pierwszy na Turnieju Strzeleckim w Barcicach

Na strzelnicy sportowej (jedynej szkolnej strzelnicy w regionie) 5 marca rozegrano zawody strzeleckie w kategorii karabinka pneumatycznego. Wydarzenie niezwykłe, bo połączone z 10-leciem działalności Klubu SKS LOK „VIS” w Barcicach.

09 Marzec 2016

Wyróżnienie na XXI Przeglądzie Teatrzyków

Po raz dwudziesty pierwszy odbył się Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych, organizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu.

09 Marzec 2016

Uczniowie 3b na XXI Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych

1 marca uczniowie klasy 3b wzięli udział w XXI Powiatowych Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych. Przesłuchanie odbyło się w Domu Kultury w Podegrodziu.

01 Marzec 2016

24.02.2016 WYCIECZKA OŚWIĘCIM - KRAKÓW

24 lutego 2016 roku był chłodnym dniem. Akurat dzisiejszej nocy sypnął śnieg. O godzinie 5.30 rano całą szkołą wsiedliśmy do autokarów, które miały nas zawieść na miejsce dzisiejszej wycieczki – obozu koncentracyjnego Auschwitz. Uczniowie w ostatnich tygodniach na lekcjach wychowawczych byli przygotowywani do zwiedzania.

25 Luty 2016

ZAJĘCIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM DLA KLAS 3

W dniu 19 lutego 2016 r w Prywatnym Gimnazjum odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego dla klas 3, które prowadzili psycholodzy z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starym Sączu.

19 Luty 2016

SUKCES BARBARY ŚLEDŹ W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Uczennica klasy 3b, Barbara Śledź, została laureatką w XVIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ludzie ludziom zgotowali ten los”.

19 Luty 2016

POCZTA WALENTYNKOWA

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne.

16 Luty 2016

MISTRZOSTWA SZKOŁY W STRZELECTWIE

W czwartek 4 lutego na strzelnicy sportowej w Barcicach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w strzelectwie. Wzięły w nich udział 4-5-osobowe drużyny z każdej klasy.

11 Luty 2016

SUKCESY W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

W obecnym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wielu konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

08 Luty 2016

Gminny Turniej Koszykówki Szkół Gimnazjalnych

3 lutego 2016r. na Hali Zespołu Szkół w Barcicach rozegrano Gminny Turniej Koszykówki szkół gimnazjalnych. Zawody rozegrano w kategorii dziewcząt i chłopców. W tegorocznym turnieju wzięły udział wszystkie gimnazja z terenu Gminy Stary

03 Luty 2016

Wyjazd na ściankę wspinaczkową do Piwnicznej

28.01.2016 r. w ferie zimowe piętnastoosobowa grupa naszych uczniów wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Jakubem Boberem wybrała się na ściankę wspinaczkową przy hali widowiskowo – sportowej w Piwnicznej – Zdroju.

28 Styczeń 2016

STARY SĄCZ KOLĘDOWAŁ PO RAZ JEDENASTY

17 stycznia 2016 r starosądeckie Kino Sokół rozbrzmiewało dźwiękami kolęd i pastorałek. A wszystko za sprawą koncertu, który po raz jedenasty zorganizowało Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu i redakcja gazetki parafialnej „Z Grodu Kingi”. Widzowie, uczestnicy przeglądu oraz ich opiekunowie bawili się wspaniale a każdy z występów oklaskiwali gromkimi brawami.

18 Styczeń 2016

I MIEJSCE W ETAPIE GMINNYM KONKURSU "POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE"

W piątek 15 stycznia br. w Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu został przeprowadzony ogólnopolski konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

15 Styczeń 2016

ZAJĘCIA W FERIE

15 Styczeń 2016

Rodzinna i świateczna Wigilia szkolna.

Tradycyjne, jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się w Prywatnym Gimnazjum spotkanie wigilijne. Każdy przyszedł ubrany odświętnie.

26 Grudzień 2015

Spotkanie z podróżnikiem. Brazylia.

Dnia 16 grudnia 2015 roku mięliśmy okazję spotkać się w naszej szkole z podróżnikiem, który miał za zadanie opowiedzieć nam o swojej kolejnej podróży.

17 Grudzień 2015

Honwedzi i Huzarzy na Polskiej ziemi-relacja z wernisażu ucznia Prywatnego Gimnazjum W Starym Sączu

Dnia 4 grudnia 2015r. w Starosądeckiej galerii odbyła się wystawa "Honwedzi i Huzarzy na Polskiej Ziemi".

16 Grudzień 2015

DZIEŃ OTWARTY dla rodziców

10 Grudzień 2015

10 - lecie Prywatnego Gimnazjum - część oficjalna

26 listopada 2015 roku Prywatne Gimnazjum obchodziło swoje 10 urodziny. Tego dnia swoje święto miały również klasy pierwsze, bo właśnie w tym dniu miały swoje ślubowanie i stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

29 Listopad 2015

10 - lecie Prywatnego Gimnazjum - część nieoficjalna

Gimnazjony dla nauczycieli oraz filmiki przygotowane na 10-lecie

29 Listopad 2015

10-lecie Starosądeckiego Prywatnego Gimnazjum i ślubowanie klas pierwszych.

Artykuł ze strony starosądeckie.info

27 Listopad 2015

IV Międzyszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych i Niepodległościowych

10 listopada w starosądeckim Kinie Sokół odbył się IV Międzyszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Niepodległościowej w ramach Gminnych Obchodów Święta Niepodległości pod patronatem Burmistrza Starego Sącza.

15 Listopad 2015

Nowy samorząd Prywatnego Gimnazjum

W Prywatnym Gimnazjum został wybrany samorząd. W tym roku szkolnym tworzą go przedstawiciele wszystkich klas. Przewodnicząca: Aleksandra Pych 3b; Zastępcy: Karolina Zygmunt 3a, Kinga Krupińska 2, Maria Orzechowska 1b oraz Paulina Maślanka 1a.

15 Listopad 2015

Dzień nauczyciela w kinie sokół w Nowym Sączu

14 pażdziernika 2015 roku, czy w Dniu Nauczyciela wybralismy się do sądeckiego kina Sokół, by obejrzeć film Everest.

14 Październik 2015

Barbara Śledź prezentuje swoje prace na wernisażu w Barcicach

W dniu 5 października 2015 r. w Filii Powiatowej i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Barcicach odbył się wernisaż prac z pleneru „Maksymalnie przyrodniczo w Beskidzie Sądeckim” .

05 Październik 2015

Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe

25 IX na stadionie Barciczanki odbyły się Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe. Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Barcicach. Mimo niesprzyjającej pogody na starcie stanęło wielu uczestników. W biegach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne Gminy Stary Sącz.

25 Wrzesień 2015

WYCIECZKA INTEGRACYJNA NA DURBASZKĘ

17 września odbyła się wycieczka integracyjna na Durbaszkę. Tradycyjnie wzięły w niej udział wszyscy uczniowie Prywatnego Gimnazjum.

19 Wrzesień 2015

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęliśmy dziś nowy rok szkolny. O godz. 9.00 uczestniczyliśmy w Mszy świętej, następnie na boisku LO wysłuchaliśmy krótkiej akademii przygotowanej przez klasę 3 b, która życzyła samych sukcesów w nadchodzącym roku wszystkim klasom, a szczególnie klasom trzecim, które czeka w tym roku egzamin gimnazjalny.

02 Wrzesień 2015