RYSIEK

Gotowe projekty oceniało jury w składzie: Przemysław Bawołek z Fundacji Sądeckiej, Adam Michalik z firmy „Warsztaty Robotów – Nowoczesny Wymiar Edukacji” (przewodniczący jury) oraz Łukasz Citak, student Instytutu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Pierwszy etap konkursu polegał na przesłaniu swojej koncepcji technologicznej odnośnie poprawy jakości życia w Nowym Sączu oraz opisu i schematu przygotowywanej przez siebie konstrukcji robota.

Nasza wspaniała drużyna zaprezentowała na gali autonomicznego robota RYŚKA, skonstruowanego przez Michała Iwańskiego. Można nim sterować z dowolnego smartphone przez odpowiednią aplikację. Robot na gali został zaprogramowany tak, aby unikał przeszkód, które napotka na swojej drodze.  Jego prezentacja połączona była z krótkim wykładem naszego trzecioklasisty  - Michała. RYSIEK był jedynym robotem na gali, zbudowanym przez gimnazjalistów, który był zaprogramowany w języku programistycznym oraz został zbudowany z elementów ogólnodostępnych.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wyróżnienia. I życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

(Michał Iwański)

RYSIEK