Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

W Wał – Rudzie uczniowie odwiedzili dom rodzinny bł. Karoliny, wysłuchali opowieści o Karolinie, jej rodzinie i historii, następnie wzięli udział w Drodze Krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny Kózka.

W Zabawie nawiedzili Sanktuarium bł. Karoliny, Kaplicę Męczenników XX i XXI wieku i Ofiar Przemocy. W sanktuarium znajduje się niezwykłe miejsce – sarkofag bł. Karoliny, jedyne miejsce na świecie, gdzie parafianka tego kościoła jest pochowana pod mensą głównego ołtarza w swoim kościele. Obok kościoła dzieci przeszły przez wnętrze pomnika Ofiar Wypadków Drogowych i Komunikacyjnych, który powstał w 2012 r. i jest jedynym jak do tej pory w Polsce.

W Zabawie odbyła się również ostatnia część wycieczki -zabawy, grillowanie kiełbasek i poczęstunek.

Uczniowie wrócili z Zabawy zadowoleni i ubogaceni duchowo. Dziękujemy księdzu Michałowi za zorganizowanie i poprowadzenie tak wspaniałej wycieczki.