Nowo przyjęci uczniowie, którzy zawitali w progi Prywatnego Gimnazjum po raz pierwszy, jak też uczniowie pozostałych klas, zostali uroczyście powitani przez swych rówieśników z klasy 2b (Aleksandra Lis, Łucja Matyaszek, Maria Orzechowska), którzy przygotowali krótką akademię z okazji nowego roku szkolnego. Wychowawcą najmłodszej klasy został mgr Jakub Bober. W trakcie akademii z utęsknieniem wspominano wakacje, mając jednocześnie nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie wiele satysfakcji zarówno uczniom, jak również nauczycielom.

Po uroczystej akademii głos zabrała p. Dyrektor mgr Agnieszka Weryńska – Kot, która nakreśliła plany, projekty oraz wyzwania, z którymi w nowym roku szkolnym 2016/ 2017 zmierzą się uczniowie oraz nauczyciele, życząc wszystkim wielu sukcesów i pomyślności.