Kiedy zadzwonił dzwonek, wszyscy uczniowie przeszli do Sali, w której czekał na nich podróżnik – Samuel Kempski. Gdy uczniowie zajęli miejsca i hałas się zredukował, gość zaczął występ. Na początku przedstawił się i wyjaśnił, że jest z grupy TRZASK i będzie opowiadał o podróży do Brazylii, a dokładnie rejonów Amazonki. Około 15 minut od rozpoczęcia prezentacji, podróżnik wywołał mnie na środek. Chciał zaprezentować na mojej osobie, w jaki sposób ludzie tamtych regionów noszą różne rzeczy na głowach, poczynając od skrzynek z owocami, kończąc na ogromnych rybach. Następnie podróżnik opowiadał o tym, jak z całą swoją „załogą” wybrali się w głąb dżungli i tam zwiedzali najdziksze rejony Ameryki Południowej. Po 45 minutach występu zadzwonił dzwonek, nastąpiło 10 minut przerwy, po której dowiedzieliśmy się o kulturze indiańskiej i o warunkach w jakich żyją rdzenni mieszkańcy Amazonii. Mogliśmy również podziwiać wypchaną piranię oraz spróbować swoich sił w strzelaniu z oryginalnej indiańskiej pukawki. Na sam koniec występu pan podróżnik podziękował za uwagę.

Cały występ, jak i pokaz był bardzo udany i na pewno wiele osób nauczyło się czegoś o świecie lub pogłębiło swoją wiedzę o geografii tego kontynentu. Dlatego właśnie będę bardzo dobrze pamiętał to spotkanie i oczekiwał następnego.

Jakub Ciułkowski klasa 1