Tego dnia świętuje cały Naród, świętują też nasi uczniowie i nauczyciele. Już 10 listopada, chór szkolny w składzie: Karol Duda, Łucja Matyaszek, Przemysław Gozdecki, Klaudia Owsianka, Elisabetta Pierzga, Alicja Kanik, Zuzanna Tokarczyk, Zuzanna Kowalczyk, Aleksandra Lis, Maria Orzechowska, Zuzanna Gonciarz, Maja Stawiarska, Magdalena Jop i Anna Tomasiak, przygotowani przez p. Agatę Godawską-Nicpońską, wzięli udział w przeglądzie pieśni patriotycznych. Wykonali oni pieśń ,,O mój rozmarynie'' i wywalczyli wyróżnienie. Ważnym aspektem przeglądu było ocalenie od zapomnienia tradycyjnych, polskich pieśni patriotycznych, a co za tym idzie pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego kraju i zaszczepianie w młodym pokoleniu upodobań artystycznych w duchu patriotycznym.

Centralne uroczystości rozpoczęły się pod kinem Sokół w Starym Sączu. Tam zebrały się delegacje z wszystkich klas. Wspólnie z mieszkańcami Starego Sącza, orkiestrą, harcerzami, delegacjami z innych szkół z terenu gminy oraz władzami miasta, przemaszerowali na rynek, gdzie uroczyście wciągnięto flagę państwową na maszt i z dumą odśpiewano hymn narodowy. Następnie  celebrowana była Msza św. w intencji Ojczyzny, a na koniec, na cmentarzu odbył się piękny i niezwykle wzruszający apel poległych, który był hołdem i podziękowaniem dla tych, którzy za świętą sprawę naszej Ojczyzny polegli.

Nasi uczniowie pokazali, że pamiętają, a pamięć jest dla nich w tym momencie najważniejszą formą troski, czy nawet walki o Polskę.

Na chwilę obecną, przede wszystkim musimy pamiętać. Pamiętać ile upragniona suwerenność kosztowała krwi, odwagi i poświęcenia. Niech nasza pamięć będzie hołdem dla poległych, lecz w naszych sercach na zawsze zwyciężonych Bohaterów.

(Łucja Matyaszek)