Dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy dotyczących pracy stróża prawa - a nasz gość nie skąpił porównań, zabawnych anegdot, i (czasem zdumiewających) historii przykładów ludzkiej demoralizacji oraz przykładów walki z nią. Nie można nie zauważyć nienaturalnego spokoju, jak panował wtedy, przez te dziewięćdziesiąt minut spotkania - kiedy uczniowie chcą, to potrafią. A może po prostu wzięli sobie do serca przesłanie tej pogadanki? Chyba że już planowali, jak rozbójniczo ukraść statek przed 15 rokiem życia, by trafić do więzienia.

Na zakończenie spotkania uczniowie złożyli serdeczne podziękowanie prowadzącemu za ciekawą i interesującą prelekcję, z której wynieśli wiele cennych informacji.

(Maria Orzechowska)