W tym roku do ślubowania przystąpiła również uczennica klasy 2 - Julia Poręba, która dołączyła do grona naszych uczniów w poprzednim roku szkolnym już po ślubowaniu i pragnęła być uroczyście i oficjalnie przejęta, dlatego postanowiliśmy spełnić jej marzenie.

Tegoroczną uroczystość poprowadzili Elisabetta Pierzga i Karol Duda, uczniowie klasy 2a.

Akademię rozpoczęły uczennice klasy 2b – Łucja Matyaszek oraz Alicja Kanik, które przygotowały i wykonały dwa utwory muzyczne.

Każdy uczeń klasy pierwszej złożył uroczystą przysięgę, odczytaną przez przewodniczącą szkoły – Łucję Matyaszek. Tradycyjnie każdy odbił odcisk kciuka i złożył podpis w kronice szkoły. Ciepłe słowa do najmłodszych skierowała pani dyrektor Agnieszka Weryńska – Kot oraz Ksiądz Prałat Marek Tabor.

Tradycyjnie wśród uczniów klasy pierwszej został przeprowadzony konkurs Omnibus, czyli konkurs z wiedzy ogólnej. W tym roku szkolnym musiała odbyć się dogrywka, ponieważ aż trzech uczniów zdobyła tą samą ilość punktów. Najlepsza okazała się Nina Bulanda, a zaraz za nią Zuzanna Schöneich i Jurek Aleksander. Cała trójka otrzymała nagrody – bony do Empiku ufundowane przez właściciel szkoły.

Każda klasa pierwsza przygotowuje przedstawienie, w które zaangażowani są wszyscy uczniowie najmłodszej klasy. Tym razem uczniowie przenieśli publiczność w czasy antyczne, pokazując przedstawienie „Jak rozpętałem wojnę trojańską”. Oczywiście było wesele Tetydy i Peleusa z grecką zorbą, była obrażona Eris i jej jabłko niezgody, była również walka trzech bogiń o upragniony owoc. Nie mogło zabraknąć również Parysa i obiecanej mu najpiękniejszej Heleny. Pojawili się porzucony mąż Menelaos, jego brat Agamemnon oraz greccy bohaterowie Achilles i Odyseusz oraz jeszcze wielu innych. Klasie pierwszej pomógł zespół muzyczny z klasy 2b, który urozmaicił przedstawienie utworami muzycznymi.

W tym roku szkolnym samorząd przygotował dla pierwszoklasistów „rogi obfitości” pełne własnoręcznie przygotowanych niespodzianek. Upominek otrzymał również wychowawca klasy pierwszej – Jakub Bober.

Na zakończenie oficjalnej części właściciel szkoły podziękowała wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz uczniom klasy pierwszej.

Tradycyjnie odbyła się również dyskoteka andrzejowa, tym razem w restauracji „Las Vegas” w Barcicach, gdzie uczniowie, absolwenci, rodzice  i nauczyciele bawili się do muzyki DJ Bigosa.

Wieczór był cudowny i na pewno będzie wspominany jeszcze długo przez wszystkich, którzy w nim uczestniczyli.