Jego celem, była oczywiście pomoc. Pomoc dla chorej na nowotwór, dwuletniej Dorotki Wróbel, która dzielnie walczy z chorobą, lecz na leki potrzebuje aż 40 000 zł.

Akcja zorganizowana była przez Samorząd Uczniowski w składzie: Łucja Matyaszek, Mateusz Skoczeń, Elisabetta Pierzga, Kinga Wójcik, a także dwie zaufane uczennice, które zawsze służą samorządowi pomocą - Aleksandrę Lis i Paulinę Maślankę. Pracę SU nadzorowali tradycyjnie: p. Anna Komar, p. Agata Smoleń i p. Jakub Bober.

Już od dłuższego czasu przygotowania były w pełni. Uczniowie własnoręcznie wykonywali ozdoby i kartki świąteczne, wiele z nich podjęło się pieczeniu pierniczków, ciastek, ciast... Powstawały fenomenalne wypieki, które pozwoliły odkryć talent wielu uczniów, niezależnie od wieku, czy nawet płci.

Zakupić można było wszystko, co wykonali uczniowie, a także ciepłe i zimne napoje. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie z trzech stoisk- w Niepublicznym Przedszkolu ,,Wesołe Nutki'', w Niepublicznej Szkole Podstawowej i oczywiście w naszym gimnazjum. Pomoc niósł każdy - jeśli nie wykonując, to kupując, albo sprzedając. Poza wyżej wymienionymi, sprzedawali też: Klaudia Owsianka, Zuzanna Rogowska, Alicja Pawlik, Mateusz Wolski i Karolina Słowik.

Po dwóch dniach kiermaszu udało się osiągnąć cel - na rzecz Dorotki uzbieraliśmy 2140 zł. Jednak w trakcie okazało się, że jest też druga, pilnie potrzebująca pieniędzy osoba - Bartuś Świderski. Dlatego rozdzieliliśmy uzbieraną kwotę pomiędzy potrzebujące dzieci.

Ludzie wykazali się niezwykłą empatią, szczodrością i wrażliwością serca. Dzięki takim małym gestom, mogliśmy pokazać, że nie jesteśmy tylko zwykłymi, pustymi tworami, ale wrażliwymi na cierpienie bliźniego, małymi ludźmi, z wielkimi, niewykorzystanymi szansami do czynienia dobra. A wcale dużo nie trzeba...

Dorotka, Bartuś - trzymajcie się!

Jeśli będzie potrzeba, gimnazjaliści Wam pomogą.

(Łucja Matyaszek)