Dużym  sukcesem zakończyła się akcja charytatywna na rzecz Amelii Czarneckiej, którą 31 marca zorganizowali uczniowie Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Udało się zebrać  5.260,60 zł.

Poruszona historią dziecka młodzież przygotowała w szkole kiermasz, loterię fantową oraz teleturnieje, które przeprowadzono na sali gimnastycznej. Można było obejrzeć m.in. program Jaka to melodia, Jeden z dziesięciu, ale prawdziwym hitem okazała się Familiada, w której naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny – uczniowie i nauczyciele.  Ponadto na terenie szkoły trwała  rejestracja do DKMS – Bazy  Dawców Szpiku.

Przygotowanie  akcji trwało kilka tygodni. Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrego serca – sponsorom, którzy wsparli nas finansowo oraz przekazali  przedmioty na loterię,  prywatnym ofiarodawcom, a przede wszystkim uczniom naszej szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługują klasy gastronomiczne,  informatyczne oraz ekonomiczne. Podziękowania należą się także Prywatnemu Gimnazjum w Starym Sączu, które wsparło naszą inicjatywę i wzięło udział w imprezie.

– Jesteśmy pod dużym wrażeniem zaangażowania naszej młodzieży, która włączyła się w akcję  z ogromnym zapałem, dbając o nawet najmniejszy szczegół: pozyskanie sponsorów, zbiórkę fantów, aż po całą oprawę informatyczno – logistyczną. Uczniowie kolejny raz pokazali, że są gotowi do działania, podejmowania wyzwań, a przede wszystkim bardzo wrażliwi na krzywdę drugiego człowieka – mówi wicedyrektor szkoły Angelika Duda.

Mamy nadzieję, że nasz wkład pomoże Amelce w odzyskaniu zdrowia i sił, a w rezultacie pozwoli na powrót do normalnego, szczęśliwego dzieciństwa z dala od szpitala.