| Aktualności

W poniedziałek rano, samorząd przybył do szkoły pełen obaw, czy na pewno się uda... Początkowo do zaoferowania mieliśmy tylko jedno ciasto i kilka pisanek... Jednak już po kilkunastu minutach, zaczęli napływać uczniowie z wszystkich klas, przynosząc mazurki, pisanki, babki wielkanocne, ciasta, ciasteczka, rogaliki, babeczki i wiele innych pięknych rzeczy, które oczywiście sami wykonali. Były tego naprawdę niesamowite ilości! Jak widać, w naszym, gimnazjum jest wiele wspaniałych osób, które czerpią radość z pomagania. Już po raz drugi stanęliśmy na wysokości zadania.

  Tak jak poprzednio, punkty sprzedaży były rozlokowane w trzech miejscach – w Prywatnym Gimnazjum, Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Przedszkolu. Każde ze stoisk cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. 

  Po dwóch dniach, w sumie uzbieraliśmy   1440 zł. Mamy nadzieję że pieniążki te pomogą w leczeniu i rehabilitacji naszej chorej koleżanki, za którą wszyscy trzymamy kciuki.

   Jak widać – niewiele trzeba, aby pomóc. Wystarczy tylko dobry pomysł, a o wykonanie nie musimy się martwić, mając takich kolegów. Kiermasz dał nam wszystkim okazję do jałmużny wielkopostnej i refleksji przedświątecznej. Uświęcił nas w przekonaniu, że warto pomagać. Zawsze i mimo wszystko. A najpiękniejszym wynagrodzeniem będzie uśmiech i wdzięczność naszych małych-wielkich potrzebujących.

 

(Łucja Matyaszek)