Organizatorem przedsięwzięcia są nauczyciele języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. W wydarzeniu wzięli udział: Maria Sosin, Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu oraz Urszula Sadowska z ramienia kadry kierowniczej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Powiatowy konkurs literacko-plastyczny przebiegał w trzech kategoriach: plakat przedstawiający Anglię, ilustracja do wybranego wiersza angielskiego poety oraz ilustracja wybranego przysłowia.

Patronat honorowy nad VIII Powiatowym Konkursem o Krajach Anglojęzycznych sprawowali: Kazimierz Karasiński- Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Barbara Nowak- Małopolski Kurator Oświaty, Marek Pławiak- Starosta Nowosądecki oraz Jacek Lelek- Burmistrz Starego Sącza.

Podczas otwarcia wernisażu ogłoszeni zostali również zwycięzcy warsztatów literackich, które odbyły się 5 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Podczas warsztatów uczniowie z 14 szkół gimnazjalnych biorących udział w Teście Wiedzy o Anglii wykonali w grupach ilustracje do wiersza Williama Wordswortha ‚Żonkile’. Wszyscy obecni na wernisażu zostali zaproszeni do wysłuchania interpretacji tego wiersza w języku polskim i angielskim w wykonaniu Justyny Citak i Małgorzaty Jabrockiej, uczennic Technikum Obsługi Turystycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

Zwycięzcą warsztatów zostało Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu, na drugim miejscu znalazło się Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu, a trzecie miejsce otrzymała grupa uczniów reprezentująca Gimnazjum w Barcicach.

Gratulujemy !!!