| Aktualności

Akcja polegała bowiem na pielęgnacji pamięci o Bohaterach walczących w powstaniu warszawskim. To do Nich adresowane były wszystkie kartki, których liczba w naszej malutkiej szkole wyniosła ponad 100! Jak wiadomo, jesteśmy ostatnim pokoleniem, który może uczuć się historii, wierności i miłości do Ojczyzny od takich Bohaterów - Bohaterów na miarę Spartan.

   W programie udział wzięły klasy: 3, 4 i 7 Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz 2, 3a i 3b Prywatnego Gimnazjum. Szczególnym zaangażowaniem wykazali się najmłodsi, wykonując wzruszające rysunki i pisząc słowa płynące prosto z serca. Nasza młodzież również stanęła na wysokości zadania, niejednokrotnie kierując ku powstańcom podziękowania, czy wyrazy szacunku i podziwu.

    Jestem pewna, że naszym Bohaterom zakręci się łza w oku po przeczytaniu tak pięknych słów. Ich zadaniem była walka na polu chwały, naszym jest walka w wojnie o pamięć. Pamięć o owych 63. dniach chwały, o śmierci, która nie stała się kropką, a jedynie przecinkiem. Polska młodzież pamięta i pamiętać będzie na wieki.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

(Łucja Matyaszek)