Uczniowie oprócz spaceru w lesie mogli posłuchać ciekawych historii o młodych ludziach, którzy wędrowali  tymi drożynami, często w dużo gorszych warunkach pogodowych, dowiedzieć się jak żyli, jak wyglądały ich ubrania oraz broń, co jedli i czym się zajmowali. Droga prowadziła koło Krzyża Partyzanckiego, przy którym symbolicznie złożone zostały znicze. Miejsce docelowym było dawne partyzanckie obozowisko. W tym właśnie miejscu zapłonęły dwa ogniska, przy których uczniowie upiekli kiełbasy oraz ugotowana została woda na herbatę. Mimo niesprzyjającej aury uczniowie bawili się dobrze: śpiewali, tańczyli, nawet zjeżdżali po błotnistym zboczu.

Dziękujemy organizatorom z grupy rekonstrukcyjnej za trud przygotowania wycieczki jak i również wszystkim, którzy pojechali, bo bez was nie byłoby tak przyjemnie, jak było. Co prawda pogoda zrobiła nam małego psikusa w postaci deszczu, ale to nic, nikt nie jest z cukru, a i wspomnień będzie zdecydowanie więcej. Miejmy nadzieję, że będzie więcej tak ciekawych wspólnych wyjazdów i zabaw. Dzięki tej wycieczce uczniowie poczuli się jak zgrana grupa, od dawna znających się osób. Brudni, mokrzy i trochę przemarznięci, ale szczęśliwi wróciliśmy koło godziny 15 do Starego Sącza.