Ważnym aspektem przeglądu było ocalenie od zapomnienia tradycyjnych, polskich pieśni patriotycznych, a co za tym idzie pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego kraju i zaszczepianie w młodym pokoleniu upodobań artystycznych w duchu patriotycznym.

W zapełnionym do granic kinie zgromadzili się licznie uczniowie i ich opiekunowie, rodzice oraz dziadkowie. W przeglądzie wzięli udział artyści z: Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Nutki” w Starym Sączu, Gminnego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Sączu, Szkoły Podstawowej z Moszczenicy, Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof Józefa Tischnera w Starym Sączu, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu, Szkoły Podstawowej w Popowicach, Szkoły Podstawowej w Gaboniu, Szkoły Podstawowej w Gołkowicach, Szkoły Podstawowej w Przysietnicy, Szkoły Podstawowej w Barcicach (zwycięzcy ubiegłorocznego przeglądu), Szkoły Podstawowej w Skrudzinie, Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu, Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

Ogromna praca i zaangażowanie uczniów wielokrotnie nagradzana była brawami. Zresztą nie mogło być inaczej. Publiczność była zachwycona a wyłonienie najlepszych wykonawców było piekielnie trudne.

Wyniki VI Przeglądu Pieśni Patriotycznych w Starym Sączu:

Przedszkola:

1. Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Nutki” w Starym Sączu, które przygotowała Agata Godawska-Nicpońska

Szkoły:

1. Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu, uczniów przygotowała Agata Godawska-Nicpońska
  2. Szkoła Podstawowa w Barcicach, uczniów przygotował Marek Kanik
  3. Szkoła Podstawowa w Przysietnicy, uczniów przygotował Krzysztof Smyda

Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks prof Józefa Tischnera w Starym Sączu, uczniów przygotował Stanisław Dąbrowski

GRATULUJEMY!