Tego dnia kino gościło Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pana Andrzeja Stawiarskiego, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Agnieszkę  Tyrpak, rodziców, dziadków, uczniów,  a nawet absolwentów, którzy jak się okazuje, co roku pamiętają o tej uroczystości,  a ze szkołą łączą miłe wspomnienia . Uroczystość ślubowania połączyła tradycje obu szkół, korzystając z doświadczeń Prywatnego Gimnazjum.

Jedną z nich był występ, wszystkich bez wyjątku uczniów nowych klas. W tym roku nauczyciele stanęli przed wielkim wyzwaniem, ponieważ na scenie pojawiły  się siedmio, dziesięcio i trzynastolatki.

Uczniowie  zauroczyli widownię przepięknym musicalem inspirowanym „Akademią Pana Kleksa”. Zabawne dialogi przeplatały się z niesamowitą oprawą muzyczną, licznymi piosenkami, opowiadającymi różne historie oraz tańcem. Nad przebiegiem przedstawienia czuwała Pani Agata Smoleń – nauczycielka języka polskiego, która była autorką scenariusza, Pani Agata Nicpońska, odpowiedzialna za stronę muzyczną, Pani Małgorzata Fornagiel wychowawczyni klasy I oraz zaprzyjaźnieni ze szkołą muzycy. Starsi koledzy, wręczyli nowoprzyjętym uczniom, przepięknie, ręcznie wykonane bajkowe cukierki, kryjące w sobie niespodziankę, a uczennica Prywatnego Gimnazjum Paulina Maślanka upiekła dla każdego ciasteczko z andrzejkową wróżbą.

Ciepłe słowa, które padły z ust zaproszonych gości, właściciela szkoły Pani Iwony Rams oraz dyrektora Pani Agnieszki Weryńskiej – Kot stworzyły rodzinny i życzliwy wszystkim klimat, taki ,jaki na co dzień panuje w szkole.