DSC_0158 (1024x681)

Dzisiaj Starosądeckie Prywatne Gimnazjum świętowało 10-lecie powstania. W Kinie Sokół miała miejsce podwójna uroczystość, połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. W poczet szkoły przyjęto 34 nowych uczniów.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św koncelebrowaną przez proboszcza parafii św Elżbiety Marka Tabora oraz ks Pawła Gruszkę.

W Kinie Sokół odbyło się uroczyste ślubowanie oraz sztuka teatralna przygotowana przez uczniów Prywatnego Gimnazjum. Na scenie zaprezentowała się także Alicja Kanik, która zaczarowała publiczność grą na fortepianie. Swoją obecnością zaszczycili: burmistrz Jacek Lelek, Stanisław Szudek -dyrektor Sądeckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie, Maria Sosin -dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu a także dyrektorzy szkół z terenu miasta i gminy Stary Sącz.

Jestem przekonany  -i to widać -że jest to szkoła, której kadra i uczniowie są niezwykle zaangażowani w kształtowanie siebie samych i młodych ludzi. Bardzo serdecznie chciałbym pogratulować dotychczasowych wyników i sukcesówmówił burmistrz Jacek Lelek.

Gimnazjum w Starym Sączu jest dowodem na to, że nie ma szkół małych, dużych, niepublicznych czy publicznych. Przede wszystkim są szkoły przeciętne i takie, które ponad przeciętność chcą wyrosnąć. I to jest własnie taka szkoła. O czym świadczą jej wyniki –mówił Stanisław Szudek -dyrektor Sądeckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w KrakowieJestem przekonany, że gdyby więcej było takich gimnazjów jak to, to być może publiczna dyskusja wokół tych szkół byłaby inna. I los gimnazjów nie byłby taki niepewny. Myśląc o przyszłości, szkoła postanowiła poszerzyć zakres swoich działań. Wiem, że powstała prywatna szkoła podstawowa. To jest tak, że od „starszego brata” można otrzymać pewien wzór do naśladowania. Ta szkoła staje przed kolejną szansą. I wierzę, że za 10 lat będziemy świętować jej kolejny jubileusz.

Gratulacji i podziękowań nie było końca. W imieniu całej kadry pedagogicznej i społeczności szkolnej, dyrektor Agnieszka Weryńska-Kot złożyła na ręce właścicielki Iwony Rams podziękowania i symboliczny bukiet kwiatów.

Dziękuje wszystkim nauczycielom, którzy przez te lata zbudowali naprawdę dobry i trwały  fundament naszej szkołymówiła dyrektor Agnieszka Weryńska-KotDziękuje poprzednim paniom dyrektor, które tworzyły tę codzienną rzeczywistość w której my dzisiaj możemy stanąć. Gorąco dziękuje rodzicom którzy nam zaufali, ufają nadal i powierzyli nam swoje dzieci. Dziękuję pani Joasi, której drzwi do sekretariatu są zawsze otwarte. Dziękuje Wam, kochani uczniowie, dzięki którym możemy tutaj być. Dziękuje przede wszystkim osobie, która 10 lat temu zdobyła się na odwagę i z wielką pasją i zapałem postanowiła stworzyć tę szkołę. Zaprosiła mnie do współpracy i dzięki temu pozwoliła mi spełniać w tym co naprawdę kocham i daje mi ogromną satysfakcję.

Prywatne Gimnazjum powstało dokładnie 10 lat temu. Z inicjatywy właścicielki Iwony Rams, która wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności otworzyła placówkę osiągającą bardzo dobre wyniki. Na przełomie tych 10 lat placówką zarządzały 3 dyrektorki: Katarzyna Chyclak, Barbara Bobrowska a obecnie Agnieszka Weryńska -Kot. Stanowisko sekretarki placówki, pełni niezastąpiona Joanna Gancarczyk.

Placówka wykształciła 260 uczniów (10 roczników, 14 klas). Obecnie w budynku przy ulicy Partyzantów 15, na II piętrze dawnego internatu LO, kształci się 83 uczniów. Kończąc edukację w Prywatnym Gimnazjum absolwenci wybierali szkoły średnie w Starym Sączu (69 osób, w tym LO 55 a ZSP -13), Nowym Sączu (106) oraz Wrocławiu (1) i Spale (1).

Swoim uczniom Gimnazjum oferuję oprócz obowiązkowych zajęć szeroką ofertę ponadprogramową. Zaliczyć do niej należy dodatkową liczbę godzin języka angielskiego (3 dodatkowo), wyjazdy na basen, kółko informatyczne, zajęcia SKS, i warsztaty muzyczne. Stałym elementem edukacji są wyjazdy integracyjne i tematyczne.

Dzisiejsze Uroczystości zakończą się późnym popołudniem -dyskoteką w Domu Weselnym „Zacisze” w Gołkowicach Górnych.

Zródło: (starosadeckie.info)