W etapie gminnym uczestniczyło 5. drużyn 4. osobowych reprezentujących szkoły gimnazjalne z Barcic, Gołkowic, Przysietnicy oraz ze Starego Sącza (publiczna i prywatna). Na tym etapie konkursu uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z 25 pytań, na wypełnienie którego mieli 45 minut czasu.

Największą ilość punktów uzyskali reprezentanci Prywatnego Gimnazjum  Starym Sączu w składzie: Julia Gawlak, Magdalena Jop, Monika Sukiennik, Barbara Śledź przygotowani przez nauczycielkę biologii Iwonę Rams.

Zwycięska drużyna będzie reprezentować naszą gminę na „etapie parkowym”, który planowany jest w marcu br. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody książkowe ufundowane przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego i Burmistrza Starego Sącza.

Ta forma popularyzowania wiedzy przyrodniczej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych na terenie naszej gminy, o czym świadczy spora liczba uczestników biorących udział w etapie szkolnym (217 osób). Zwycięskiej drużynie życzymy dalszych sukcesów i wysokich osiągnięć w kolejnych etapach konkursu.