W ciągu dwóch godzin uczniowie dyskutowali m.in. o czynnikach mających wpływ na wybór zawodu, własnych predyspozycjach czy też zapotrzebowaniu na rynku pracy. Ponadto uczestnicy rozwiązywali ankiety, których wyniki pokazały do jakiego rodzaju pracy najbardziej nadają się pod względem charakteru, zainteresowań oraz temperamentu.

Co prawda w ciągu trwania tych zajęć żaden z uczniów nie był w stanie ułożyć sobie całego planu kariery, ale wielu z nich te lekcje zmusiły do głębszego rozważenia przyszłych wyborów i pozwoliły na rzetelne podejście do sprawy.

Trzecioklasiści są bardzo wdzięczni za otrzymaną pomoc i radę, a także za zrozumienie, w tak trudnym dla nich momencie - podjęcia decyzji o wyborze odpowiedniej szkoły i profilu, który pozwoli im solidnie przygotować do przyszłych studiów.

(Gabriela Pierzchała)