Po krótkim expose zaproszonego gościa, który przybliżył, na czym polegała praca na stanowisku wiceministra gospodarki, obecnie sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i codzienna polityczna rzeczywistość, młodzi, ciekawi świata, kreatywni ludzie zadawali szereg pytań dotyczących istotnych problemów polskiej polityki krajowej i zagranicznej, edukacji, czy planowanych inwestycji na terenie Sądecczyzny.

Jako biochemika, pytano, o źródła energii odnawialnej, przywrócenie do życia polskich kopalń, budowy elektrowni atomowej, zapewnienia Polakom bezpieczeństwa wewnętrznego, związanego z falą napływających imigrantów, a w związku z tym o powrót służby wojskowej. Padały także pytania o zwiększenie liczy godzin przedmiotów w szkołach, takich jak, np. historia, którą każdy prawdziwy Polak powinien dobrze znać, a młodzież czuje jej wyraźny niedosyt.

Na koniec zapytany, które z postaci historycznych są mu szczególnie bliskie, przywołał trzy – Mieszka I, Kazimierza Jagiellończyka oraz Józefa Piłsudskiego, zaskakując wszystkich wspaniałą znajomością ich biografii.

- See more at: http://www.starosadeckie.info/edukacja/posel-sejm-piotr-naimski-dialogu-mlodzieza/#sthash.Asg5fJ47.dpuf

Pan Piotr Naimski bardzo rzeczowo i rzetelnie odpowiedział na wszystkie zadane pytania, wyraził głęboką radość z wielkiej świadomości politycznej, gospodarczej i historycznej młodych Polaków. Powiedział, że takie spotkania zawsze go czegoś uczą, pokazują sposób patrzenia społeczeństwa, na ten sam temat z zupełnie różnych perspektyw.

Na koniec Pani Agnieszka Weryńska – Kot ,dyrektor Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu, podziękowała za bardzo wartościowy dialog, znalezienie czasu i chęci w natłoku codziennych, jakże ważnych obowiązków do spotkania z młodymi, poszukującymi ludźmi, którzy mogli podzielić się swoimi wątpliwościami, spostrzeżeniami, zadać cały wachlarz pytań, na które otrzymali tak wyczerpujące odpowiedzi.